Експерт НІСД взяв участь у Zoom-дискусії, присвяченій економічній дипломатії

Поділитися:

Головний консультант відділу нових викликів центру зовнішньополітичних досліджень НІСД Іван Ус взяв участь у Zoom-дискусії «Економічна дипломатія: Старі друзі, нові ринки?», яка була організована Радою зовнішньої політики «Українська призма» та представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

В ході дискусії, серед іншого, були обговорені наступні питання:

  1. Між політикою та економікою: де пріоритети дипломатії?
  2. Нові ринки: чи готова до них Україна?
  3. Світовий досвід економічної дипломатії: у кого вчитися?

Відповідаючи на питання стосовно того, чий досвід економічної дипломатії слід застосовувати Україні, І. Ус зазначив, що НІСД наприкінці 2019 р. видав монографію Олександра Шарова «Економічна дипломатія: основи, проблеми та перспективи», в якій, серед іншого, систематизовані підходи більшості країн світу до економічної дипломатії. 

Також під час свого виступу, пан Ус зазначив, що по мірі розв'язання проблеми, викликаної поширенням коронавірусу, країни світу будуть більше приділяти уваги питанням економіки та відмови від протекціоністських заходів, здійснених під час пандемії. Також він розповів про дослідження НІСД, присвячені найближчим перспективам світової економіки, зокрема стосовно впливу пандемії коронавірусу на світову торгівлю та розробленим Світовою організацією торгівлі оптимістичним та песимістичним сценаріям розвитку подій.

Говорячи про ситуацію із зовнішньою торгівлею України, експерт НІСД зазначив, що з початку року не виявленого суттєвого впливу пандемії коронавірусу на обсяги зовнішньої торгівлі, адже товарообіг продемонстрував зростання на 1 % у порівнянні до аналогічного періоду 2019 р. Більш детальна інформація про стан зовнішньої торгівлі України за перші чотири місяці 2020 р. в аналітичному дослідженні НІСД на цю тему.

Докладніше у відео: 

фото, відео: Foreign Policy Council "Ukrainian Prism"