Експерти НІСД взяли активну участь у розробці проєкту Перспективного плану формування територій громад Харківської області

Поділитися:

31 січня головний консультант відділу досліджень Східного регіону у м. Харкові Центру регіональних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Віктор Нестеренко взяв участь у засіданні Міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Харківської області.

17 грудня 2019 року Діана Баринова - завідувачка відділу досліджень Східного регіону у м. Харкові, представила проєкт Перспективного плану формування територій громад Харківської області під час консультативної зустрічі з представниками Мінрегіону, профільного комітету Верховної Ради України, де експерти обговорили пропозиції щодо внесення змін до Перспективного плану.

«За наслідками зустрічі було повідомлено, що у нас на сьогодні — один з найкращих перспективних планів. Водночас, є певні проблемні питання. Якщо ми їх успішно вирішимо, то зможемо завершити процес децентралізації, займаючи провідні позиції в країні», - зазначив голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер на початку роботи Міжвідомчої регіональної робочої групи.

До Перспективного плану формування територій громад, що був розроблений ще у 2015 році, протягом 2016 - 2019 років вносили зміни, що були пов’язані з утворенням ОТГ поза перспективним планом відповідно до процесів добровільного об’єднання територіальних громад.

Експерти Східного підрозділу Діана Баринова та Віктор Нестеренко протягом грудня-січня взяли активну участь в організації та проведенні додаткових консультацій в розрізі кожної майбутньої громади з залученням активістів, голів місцевих рад, представників адміністрацій та Народних депутатів України. По більшості територій знайдено збалансоване рішення, яке дозволить завершити процеси Децентралізації в Харківській області та надати можливість мешканцям громад в жовтні цього року обрати собі місцеву владу та разом з нею підвищувати спроможність територій.

Як підсумував заступник голови Харківської ОДА, керівник Міжвідомчої регіональної робочої групи Михайло Черняк «За результатами засідання голові ХОДА рекомендовано розглянути пропозицію щодо спрямування проєкту Перспективного плану формування територій громад Харківської області на розгляд Кабінету Міністрів України. Також пропонується провести додаткові консультації із зацікавленими сторонами на предмет відповідності пропозицій, що надходять до ХОДА з приводу внесення змін до цього документу».