«Інституціональна ідея Центру полягає у створенні дискусійної платформи для обміну експертними думками та поглядами на ситуацію»: експертка НІСД Світлана Мітряєва взяла участь у презентації «Центру аналізу регіональних ризиків»

Поділитися:

Участь у презентації взяли експертка НІСД, директорка Центру аналізу регіональних ризиків, Заслужена діячка науки і техніки України Світлана Мітряєва, перший заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олег Коцюба, заступниця голови ОДА Ольга Травіна, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто.

Світлана Мітряєва: «Експертні дослідження НІСД є вже готовим аналітичними продуктом, який згодом оприлюднюють. Як відзначається в аналітичній доповіді НІСД «Національні системи оцінювання ризиків і загроз: кращі світові практики, нові можливості для України», яка незабаром буде представлена експертному загалу і в Ужгороді, оцінка базується на ретроспективному аналізі, до виїмки загроз потрапляють переважно ті загрози, які добре відомі. Або ті, які мали місце раніше. На жаль, ті загрози, які становлять меншу групу загроз (т.зв. «чорні лебеді») тобто непередбачувані, малопрогнозовані події, до уваги беруться не зовсім. 

Це і активізує питання залучення до процесу оцінювання ризиків експертів і організацій, які здійснюють альтернативні, нетрадиційні, дослідження безпекового середовища для забезпечення національної стійкості.

Тому є більш важлива робота – дискусійний майданчик, де можна обговорювати альтернативні точки зору і погляди, які формують ціль і позиції, які у підсумку використовуються для формування державної політики в царині національної безпеки. 

Інституціональна ідея Центру якраз і полягає у створенні такої дискусійної платформи для обміну експертними думками та поглядами на ситуацію в Карпатському регіоні та Закарпатті.

Це сприятиме пошуку нових ідей щодо вирішення проблемних питань в інтересах підготовки відповідних рекомендацій органам державної влади та місцевого самоврядування, а також зацікавленим структурам.    

Особливо актуальним воно є у світлі підписання Президентом України Указу «Про Стратегію національної безпеки України», що містить важливі питання, які визначають основні цілі державної політики в галузі нацбезпеки, показують загрозу, ризики, індикатори, а  також незворотність євроінтеграційного курсу нашої держави».

Джерело