Круглий стіл "Міжнародне безпекове середовище: виклики і загрози національній безпеці України"

Поділитися:

Uchast26 червня 2013 року в приміщенні Національного інституту стратегічних досліджень відбувся "круглий стіл" "Міжнародне безпекове середовище: виклики і загрози національній безпеці України".

 

Захід відкрила в.о. заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень, завідувач відділу стратегій реформування сектору безпеки О. Маркеєва, яка у своєму виступі зазначила, що нова ситуація на міжнародній арені породжує якісно інші виклики і загрози національній безпеці України, що потребують оперативного реагування з боку органів державної влади.

 

Головні наукові співробітники відділу глобалістики і безпекових стратегій Б.Парахонський та Г.Яворська представили основні тези аналітичної доповіді «Міжнародне безпекове середовище: виклики і загрози національній безпеці України», авторами якої вони виступили.

 

Аналітична доповідь.

 

В дискусії взяли участь представники органів державної влади (Адміністрації Президента України, апарату Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, інших організацій), громадськості (Центру Близькосхідних досліджень, Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова, Міжнародного центру перспективних досліджень, Міжнародного фонду «Єдиний світ») та наукових установ (Дипломатичної академії при МЗС України, Центру досліджень міжнародних відносин Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Національного університету оборони, Воєнно-дипломатичної академії).

 

Список учасників.

 

Учасники "круглого столу" обговорили зміну міжнародного безпекового середовища в постбіполярну добу, обмінялись думками щодо особливостей глобального та європейського середовищ безпеки. Жваву дискусію викликала тема безпеки держави в добу глобалізації та національних засобів реагування на зовнішні виклики та загрози.

 

О.Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова, наголосив на вкрай важливому значенні для України та її національної безпеки підписання Угоди про асоціацію з ЄС в листопаді ц.р. в ході Вільнюського саміту країн-учасниць «Східного партнерства». Наступна реальна імплементація Україною в рамках цієї Угоди європейських норм та стандартів в різних сферах має не лише підтвердити курс нашої держави на євроінтеграцію, а й стати рушієм модернізації української економіки та суспільства загалом. У виступі також йшлося про негативний вплив на національну безпеку України розвитку російських інтеграційних проектів (Митного союзу, ОДКБ), а також про ризики залучення до них нашої держави.

 

Як зазначив президент Центру Близькосхідних досліджень О.Богомолов, в сучасному світі внаслідок глобалізації дедалі частіше громадяни України через політику ключових гравців міжнародних відносин (США, ЄС, Росії) підпадають під ризики загрози їх життю в нестабільних регіонах, зокрема в країнах Африки, Близького Сходу та Центральної Азії.

 

Заступник директора з міжнародних питань міжнародного фонду «Єдиний світ» О.Семеній, серед іншого, звернув увагу на відсутність в Україні цілісної зовнішньополітичної стратегії, що нівелює євроінтеграційні зусилля органів влади і дозволяє використовувати нашу державу в інтересах великих міжнародних гравців.

 

Помічник першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Персіянов наголосив на необхідності розробки системи індикаторів для визначення актуальних викликів і загроз національній безпеці України.

 

Підсумовуючи результати заходу, модератор «круглого столу» О.Маркеєва подякувала всім учасникам за ґрунтовну роботу і висловила сподівання щодо практичного застосування презентованої аналітичної доповіді при вирішенні питань забезпечення національної безпеки України.