11 червня 2013 року в приміщенні Національного інституту стратегічних досліджень відбувся "круглий стіл" «Широкосмуговий доступ до мережі інтернет як важлива передумова інноваційного розвитку України».
Захід відкрив заступник директора НІСД В.Яблонський, який у своєму виступі зазначив, що питання модернізації наявної інформаційної інфраструктури є одними з ключових для розбудови дійсно конкурентного інформаційного суспільства, адже вона дозволяє підтримувати загальний високий рівень економічного зростання, створити нові робочі місця, нові сфери економіки, підвищити функціональність праці.
Д.Дубов, завідувач відділу досліджень інформаційного суспільства та інформаційних стратегій НІСД, представив основні тези доповіді, підготовленої фахівцями Інституту.
В дискусії взяли участь представники органів влади (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв‘язку та інформатизації, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій), приватних компаній (ПрАТ «МТС Україна», ВАТ «Укртелеком», ПрАТ «Київстар»), громадськості (Інтернет Асоціації України) та наукових установ (Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАН України, Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України).
Як наголосив В.Ждан (НКРЗІ), загальні показники інформатизації та цінової доступності ШСД в Україні є доволі гарними. Крім того, як зазначив В.Окнов (Держінформнауки) наявні показники розвитку ШСД в Україні цілком відповідають загальноекономічним показникам розвитку держави. Подальше розгортання ШСД передбачено нещодавно прийнятою концепцією Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні.
У своєму виступі Голова Правління Інтернет Асоціації України Т.Попова відмітила, що Україна дійсно потребує розробки «Національного плану широкосмугового доступу». Роблячи акцент на тематиці Фонду універсальних послуг, вона зазначила, що в нинішньому вигляді ця пропозиція видається мало здійсненною і потребує доопрацювання.
К.Гуляєв (Інститут телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАН України) зазначив, що необхідність проведення мережі інтернет в сільські райони визначається, передусім, мірою розуміння потенційними користувачами тих можливостей, які для них стануть актуальними у зв’язку з цим. Саме тому потрібні широкі інформаційно-роз’яснювальні кампанії.
А.Костюченко (Державний комітет телебачення і радіомовлення України), зокрема звернув увагу на можливість певних технічних складнощів у процесі впровадження бездротових технологій ШСД. Наприклад, існує проблема електромагнітної сумісності засобів LTE та телевізійних приймачів (можливе створення перешкод поширенню телевізійного сигналу).
Представники «МТС» (А.Геращенко) та «Київстар» (Л.Цейтліна) звернули увагу на особливе очікування вітчизняних компаній, які працюють на ринку телекомунікацій, на щонайшвидше вирішення проблеми із використанням в Україні 3G/4G стандартів.
В.Каток (ВАТ «Укртелеком») дав ґрунтовний огляд сучасних підходів Міжнародного союзу електрозв’язку до проблем поширення ШСД, питань стандартизації, а також тих проблем, які виникають в Україні за цими напрямами.
Підсумовуючи результати обговорення, модератор "круглого столу" Д.Дубов подякував всім учасникам за ґрунтовну роботу ти висловив сподівання на те, що порушені під час засідання проблемні питання розвитку ШСД в Україні отримають своє вирішення вже найближчим часом.