Круглий стіл "Україна-НАТО: нові умови та реалії співробітництва"

Поділитися:

Uchast9 червня 2011 р. Національним інститутом стратегічних досліджень спільно з Європейським центром досліджень проблем безпеки ім. Дж. Маршалла за підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні було проведено «круглий стіл» «Україна-НАТО: Нові умови та реалії співробітництва».

 

У заході взяли участь співробітники органів державної влади України, представники дипломатичного корпусу країн-членів НАТО та Російської Федерації, експерти неурядових організацій тощо (всього близько 100 осіб). До присутніх з вітальними промовами звернулися директор НІСД А.Єрмолаєв, заступник міністра закордонних справ України П.Клімкін,  Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джон Ф. Теффт.

 

З доповідями на заході виступили:

- керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні М. Кожіел;

- т.в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу ЗСУ Л.Голопатюк;

- заступник керівника з питань євроатлантичної інтеграції та реформування сектору безпеки Офісу зв’язку НАТО в Україні К.Келдер;

- керівник Проекту Агенції НАТО з технічного обслуговування та постачання в Україні В.Литвинчук;

- голова Експертної ради Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Л.Поляков;

- директор ЦДАКР В.Бадрак, провідний експерт військових програм Центру економічних і політичних досліджень О.Мельник.

 

З доповіддю «Актуальні аспекти військового та військово-технічного співробітництва України і Північноатлантичного Альянсу у світлі реалізації Україною позаблокового статусу та схвалення нової Стратегічної концепції НАТО» на заході виступив головний консультант відділу оборонних стратегій та військово-технічної політики Національного інституту стратегічних досліджень О.Александров.

 

Текст доповіді.

 

В ході обговорення на «круглому столі» було розглянуто такі питання.

1. Політичний контекст сучасної безпекової політики України.

2. Пріоритети для стратегічного діалогу і практичного співробітництва у відносинах між Україною і НАТО після Лісабону.

4. Основні напрями військового співробітництва між Україною та НАТО в умовах зміни зовнішньополітичних пріоритетів України.

5. Потенціал військово-технічного співробітництва між Україною і НАТО.

6. Поглиблення співробітництва з країнами НАТО в оборонній сфері як чинник якісних змін у Збройних Силах України та розвитку оборонної промисловості держави.

 

Доповіді викликали значний інтерес учасників заходу, дискусія за їх підсумками пройшла у конструктивній, доброзичливій атмосфері.