«Національна система оцінювання ризиків і загроз має стати важливою складовою стратегічного планування та системи забезпечення національної безпеки і стійкості»: експерти НІСД взяли участь у міжнародному онлайн семінарі з питань оцінювання ризиків

Поділитися:

16-17 вересня 2020 р. працівники НІСД взяли участь у міжнародному онлайн семінарі з питань оцінювання ризиків на національному рівні. Семінар організовано Офісом оборонного співробітництва США спільно з Програмою цивільно-військового співробітництва у сфері готовності до надзвичайних ситуацій НАТО та Урядовим офісом з питань європейської і євроатлантичної інтергації України для членів міжвідомчої робочої групи з питань розбудови національної стійкості.

Із вступним словом виступив директор Інституту Олександр Литвиненко, який звернув увагу на актуальні загрози національній безпеці України, визначені у  новій Стратегії національної безпеки України, наслідки їх реалізації для держави і суспільства.

Олександр Литвиненко
Директор НІСД Олександр Литвиненко 

Завідувачка відділу проблем стратегічного планування центру безпекових досліджень Інституту Ольга Резнікова виступила з доповіддю, у якій було презентовано результати проведених Інститутом досліджень кращих світових практик у сфері оцінювання ризиків та пропозиції щодо формування відповідної системи в України.

У представленій доповіді зокрема зазначено, що національна система оцінювання ризиків і загроз має стати важливою складовою стратегічного планування та системи забезпечення національної безпеки і стійкості. Розглянуто питання організації циклу комплексного оцінювання ризиків і загроз та особливості відповідної методології, важливі аспекти, які слід брати до уваги при розробці і запровадженні відповідних систем, особливості координації і взаємодії учасників у рамках такої діяльності, ситуація у цій сфері та проблеми, які необхідно вирішити в Україні. Також було представлено розроблену фахівцями Інституту концепцію створення системи оцінювання загроз в Україні та схему її організаційного, зокрема нормативно-правового забезпечення.

В обговоренні питань у рамках семінару взяли участь представники органів державної влади України, а також працівники  відділу проблем стратегічного планування центру безпекових досліджень Інституту Костянтин Войтовський і Андрій Лепіхов.

Протягом другого дня семінару розглядалися окремі аспекти оцінювання ризиків в інших країнах. У рамках роботи окремих підгруп відбулося обговорення такого кола питань:

  1.  Як в цілому відбувається оцінювання ризиків та управління ризиками в різних організаціях? У чому полягають основні ризики та загрози для країни?
  2. Які пріоритетні ризики, загрози та небезпеки слід розглядати у процесі національного оцінювання ризиків в Україні?
  3. Як мають виглядати процес та кінцевий результат функціонування національної системи оцінювання ризиків в Україні?
  4. Хто має брати участь у національному оцінюванні ризиків? Хто має виконувати координуючу роль?
  5. Які практики національного оцінювання ризиків доцільно врахувати у концепції створення національної системи стійкості?

 Організатори та учасники семінару відзначили високу якість напрацювань Інституту щодо реформ у сфері національної безпеки, зокрема розбудови національної системи стійкості.

 

Фото: thesslstore.com