Перший заступник директора НІСД виступив на круглому столі «Запровадження середньострокового бюджетного планування та роль гендерно-орієнтованого підходу у бюджетній реформі»

Поділитися:

Круглий стіл на тему «Запровадження середньострокового бюджетного планування та роль гендерно-орієнтованого підходу у бюджетній реформі» проводився Міністерством фінансів України за участі проекту ГОБ 16 грудня в готелі Radisson Blu за участі керівництва Міністерства фінансів України, представників ЄС, МВФ, Світового банку, США, USAID, Посольства Швеції, а також експертів та ЗМІ.

 

Круглий стіл відкрила Перший заступник Міністра фінансів України Оксана Маркарова. Вона наголосила, що сьогодні ми обговорюємо одну з найважливіших реформ у країні. Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом у своєму вітальному слові наголосив, як важлива гендерна рівність у країні, яка прагне дотримуватися прав людини. Постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше у вітальному слові підкреслив, що Україні сьогодні не просто провадити реформи, але це вкрай потрібно робити для розвитку.

 

«Гендерне бюджетування - це використання фіскальної політики задля гендерної рівності та подальшого розвитку. Гендерне бюджетування зараз впроваджують у всьому світі, але Європа - це регіон який можна назвати взірцем впровадження гендерного бюджетування. Гендерне бюджетування має стати частиною плану розвитку України». Таке зазначила у своєму виступі Керівник Відділу управління державними фінансами Департаменту з фіскальних питань МВФ (Вашингтон) Кароліна Рентерія Родрігес.

 

«Гендерне бюджетування - невід'ємна частина реформ!», - заявила у своєму виступі Регіональний менеджер ООН - Жінки Ерміра Лубані, яка розповідає учасникам круглого столу про впровадження ГОБ в Македонії, Албанії та в інших країнах Західних Балкан.

 

«Середньострокове бюджетне планування - гарантія стабільності. Все стає передбачуваним, прозорим, іноземні інвестори можуть спланувати свою роботу. Навіть в умовах обмежених бюджетних ресурсів середньострокове планування дозволяє збільшувати зарплати та інші соціальні видатки», - зазначив у своєму виступі Ян Марушинець, радник з питань середньострокового бюджетного планування UNDP/SlovakAid.

 

«Без структурних реформ не буде можливості знижувати роль держави і збільшувати зростання економіки», - зазначив у своєму виступі радник Прем’єр-міністра України, Співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош. За його словами, на шляху реформ Україна повинна використовувати досвід інших країн, наприклад Словаччини, яка на початку 2000-х провела вдалу реформу фінансових інституцій. «Україна сьогодні рухається у вірному напрямі, хоча працювати не просто», - підкреслив Іван Міклош.

 

Про міжнародну технічну допомогу Україні в реалізації реформ також говорили: керівник Проекту «Гендерне бюджетування в Україні» Мая Босніч, керівник відділу співпраці Посольства Шв1еції (Sida) Генрік Вітфельдт, спеціаліст державного сектору Світового Банку Ірина Щербина, радник з ОТД Міністерства фінансів США Сета Вандегріфт, Керівник відділу програм допомоги «Належне управління та демократизація» Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Клауке, Генеральний директор ІБСЕД (USAID) В'ячеслав Зубенко. Усі вони запевнили присутніх, що на шляху реформ Україна отримувала і буде отримувати всебічну підтримку.

 

Сучасні виклики бюджетній системі у своєму виступі розкрив Перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Власюк Олександр Степанович,  доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України (тези виступу). Організаційний супровід круглого столу здійснювала старший науковий співробітник відділу фінансової безпеки Ольга Чернюк.

 

23