Співробітник НІСД взяв участь у брифінгу «Україна та Угода про асоціацію: стоїмо у заторі?»

Поділитися:

117 квітня 2018 р. провідний науковий співробітник відділу енергетичної та техногенної безпеки НІСД Г. Рябцев взяв участь у брифінгу «Україна та Угода про асоціацію: стоїмо у заторі?», який відбувся в Українському кризовому медіа-центрі.

 

На брифінгу були презентовані оцінки українськими та європейськими експертами реформ у галузі енергетики й довкілля за підсумками 2017 року.

 

Регулярний моніторинг імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС у цих секторах здійснюють шість робочих груп у межах проекту «Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про асоціацію». До складу однієї із груп входить Г. Рябцев.

 

Експерти закликали Уряд якнайшвидше ліквідувати наявні «затори» в енергетичних реформах.

 

Як наголосив у своєму виступі Г. Рябцев: «У 2017 році в Україні схвалено Енергетичну стратегію та нові правила розробки нафтових і газових родовищ, суттєво спрощено діяльність із видобутку вуглеводнів та опубліковано інтерактивні карти корисних копалин, затверджені ліцензійні умови транспортування нафти й нафтопродуктів трубопроводами і розблоковано процес створення в Україні енергетичних резервів. Проте, попри низку беззаперечних досягнень, системні проблеми державного управління гальмують імплементацію більшості міжнародних зобов'язань України в нафтовій сфері. Без їхнього вирішення на швидкі зміни годі й сподіватися».