Співробітники НІСД взяли участь у Всеукраїнському земельному форумі, присвяченому актуальним питанням земельної реформи в Україні

Поділитися:

10 квітня 2019 р. заступник завідувача відділу секторальної економіки НІСД Віталій РУСАН та головний консультант цього ж відділу Ліна ЖУРАКОВСЬКА взяли участь у всеукраїнському земельному форумі, організованому ГС „Всеукраїнська аграрна рада”.

На заході заступник голови Комітету з питань сільських справ Литовського Сейму Казіс Старкявічюс представив досвід запровадження ринку сільськогосподарських земель в Литві.

Своє бачення варіантів впровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні висловили члени Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Олександр Бакуменко (в.о. голови комітету), Іван Мірошниченко і Сергій Лабазюк, а також в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Своє бачення ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні, його формат, можливих учасників та рік відкриття представили Юрій Бойко, Олександр Данилюк, Юрій Мірошниченко, Ігор Смешко, Юлія Тимошенко.

Всеукраїнський земельний форум

Інші учасники форуму:

  • представники Міжнародного валютного фонду (МВФ), Світового банку (СБ), IFC, USAID, ЄБРР;
  • представники Нацбанку України, НАБУ і комерційних банків;
  • експерти з Естонії та Литви;
  • представники інших аграрних асоціацій, що входять у «Всеукраїнський аграрний форум»;
  • керівники та власники малого та середнього аграрного бізнесу.

Під час проведення форуму його учасники висловлювали свою позицію щодо актуальних питань земельної реформи шляхом інтерактивного голосування, за результатами якого пропозиції щодо реформи будуть направлені Міністерству аграрної політики та продовольства України, членам Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України, експертному та науковому середовищу країни.