В НІСД відбулася науково-практична конференція «Проблеми реалізації Стратегії державної міграційної політики України»

Поділитися:

19 грудня 2019 р. у Національному інституті стратегічних досліджень відбулася науково-практична конференція «Проблеми реалізації Стратегії державної міграційної політики України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Лейтмотивами заходу були усвідомлення наявної міграції українців як природного, проте не незворотного чи одностороннього процесу, та необхідність надати наявним міграційним потокам прозорості та зрозумілості для формування проактивної регуляторної політики України у цій сфері — насамперед стосовно трудової міграції активного населення і пов'язаних із цим явищем викликів для України та її громадян за кордоном..

До заходу виявили інтерес широкі кола представників уповноважених органів державної влади, аналітичних центрів, наукових інститутів, міжнародних організацій та професійних обєднань. Серед них дослідники і експерти Міжнародної організації міграції ООН, Державної міграційної служби України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Світового конгресу Українців, Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України, Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, аналітичного центу CEDOS, Українського інституту майбутнього тощо. З боку НІСД із презентацією виступила експертка Жураковська Ліна.

Жвава дискусія учасників конференції точилася довкола підходів до координації державної міграційної політики серед уповноважених органів державної влади, а також щодо низки питань захисту прав українців за кордоном, стимулювання повернення і розкриття потенціалу українських мігрантів удома, заміщення громадян працездатного віку у країні іммігрантами, попередження гострої демографічної кризи в Україні та збереження зв'язків українців з Батьківщиною.

За підсумками обговорення, доповідачі та активні учасники зійшлися на думці про зростання актуальності формування цілісної картини впливу міграції на розвиток України. Реалізація чинної Стратегії державної міграційної політики України до 2025 р. потребує змістовного наповнення процедурами координування політики коригування міграційних потоків та усестороннього захисту громадян України за кордоном.

 Матеріали конференції: