В НІСД відбулася зустріч співробітників Інституту з делегацією Палати представників Парламенту Японії на чолі з Головою Парламентської Асоціації дружби «Японія-Україна» Ейсуке Морі

Поділитися:

У Національному інституті стратегічних досліджень відбулася зустріч співробітників Інституту з делегацією Палати представників Парламенту Японії на чолі з Головою Парламентської Асоціації дружби «Японія-Україна» Ейсуке Морі. У зустрічі взяли участь директор НІСД Олександр Литвиненко, заступниця директора НІСД Гелена Саврук, завідувач відділу розвитку політичної системи Ірина Павленко, керівник Центру досліджень проблем Російської Федерації Петро Бурковський, заступник завідувача відділу розвитку політичної системи Олександр Даниляк, головний консультант відділу розвитку політичної системи Гліб Макаров.

Директор НІСД О. Литвиненко привітав представників парламенту Японії, зазначив, що високо цінує їх увагу до Інституту та його роботи, а також висловив сподівання, що підготовлена співробітниками НІСД презентація про історію та еволюцію Конституції в Україні буде для членів делегації цікавою та корисною. Він запевнив, що співробітники Інституту радо дадуть відповіді на питання, які цікавлять депутатів Парламенту Японії.

Ейсуке Морі, зі свого боку, подякував за зустріч та представив членів делегації, які є членами різних політичні партії парламенту Японії. Він наголосив, що окремий інтерес для членів делегації становлять питання, пов’язані з проведенням референдуму в Україні, а також практика впровадження воєнного та надзвичайного стану. Ейсуке Морі відзначив, що в Японії сьогодні відбувається дискусія щодо необхідності закріплення на рівні Конституції положень, пов’язаних із впровадженням надзвичайного стану.

Ірина Павленко презентувала членам делегації короткий огляд історії конституційного процесу в Україні, окремо зупинившись на практиці розробки та впровадження конституційних змін, перспективах подальшої трансформації Основного Закону України та чинниках, які обумовили присутність у Конституції України статей, пов’язаних із впровадженням воєнного та надзвичайного стану.

Співробітники Інститут відповіли також на ряд питань представників Парламенту Японії. Зокрема, щодо обмеження прав громадян на період запровадження воєнного та надзвичайного стану у країні, стратегію повернення Україною окупованих територій, імплементацію рішень, ухвалених на референдумі. Також, відповідаючи на питання депутатів, представники НІСД розповіли про Інститут та його роботу.

Наприкінці зустрічі обидві сторони висловили вдячність за плідну зустріч.