В НІСД відбувся круглий стіл «Розбудова транспортної інфраструктури як рушій соціально-економічного розвитку Півдня України»

Поділитися:

26 листопада за ініціативою відділу досліджень Таврійського регіону і Криму в місті Херсоні НІСД відбувся круглий стіл «Розбудова транспортної інфраструктури як рушій соціально-економічного розвитку Півдня України». Херсонська державна морська академія та Науковий парк при ХДМА виступили як співорганізатори проведення круглого столу. Це перший захід в рамках Меморандуму про спільну діяльність НІСД та ХДМА.

Модератором заходу виступив Олександр Максименко, завідувач відділу досліджень Таврійського регіону і Криму в місті Херсоні НІСД.

У роботі круглого столу взяли участь представники влади, місцевого самоврядування, бізнесу та науки. З огляду на те, що на заході були представлені провідні вищі навчальні заклади регіону: Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний університет, Херсонський державний аграрний університет, Національний університет кораблебудування ім. Макарова, та співорганізатор заходу — Херсонська державна морська академія, основна увага була сфокусована на виступах дослідників і науковців. Серед доповідачів круглого столу слід відзначити виступ заступника директора НІСД Ярослава Жаліла та завідувача відділу досліджень Придунайсько-Чорноморського регіону у місті Одесі Артема Филипенка.

Точилася тривала дискусія щодо питань розбудови транспортної інфраструктури, відновлення та розвитку мережі міжнародних транспортних коридорів (МТК), розірваних внаслідок анексії Криму та воєнного конфлікту на Донбасі, та суміжних питань. Крім того, було ретельно обговорено питання екології та захисту навколишнього середовища Приазов’я та Причорномор’я, а також Дніпра на всій протяжності його русла включно з малими річками його басейну.

На жаль, науковці були вимушені констатувати низький попит з боку влади на їхні розробки, та намагалися спільно розробити шляхи для підвищення до них уваги з боку можновладців.

Представники великого, середнього і малого бізнесу висловили глибоку зацікавленість у процесах розвитку інфраструктури, і доповіли про проєкти та реальні кроки щодо подальшої розбудови МТК та суміжних галузей як у сфері промисловості, так і у сфері послуг. Також було обговорено цікаві проєкти у галузі суднобудування та судноремонту за використанням сучасних технологій, які розроблені нашими науковцями та відповідають шостому технологічному устрою.

На круглому столі було обговорено проблеми розбудови транспортної інфраструктури цілого Півдня України, належну увагу було приділено пониззям найбільших водних артерій України – річок Дніпро, Дунай та Південний Буг.

Співпрацю учасників круглого столу та вишів, представлених на ньому, буде продовжено в рамках Регіональної експертної ради, яку буде створено на базі відділу досліджень Таврійського регіону та Криму НІСД.

За підсумками обговорення буде підготовлено рекомендаційний матеріал для влади.

 

Фото, видео: Андрій Гідулянов