В пошуках шляхів згуртованості: експерти НІСД взяли участь в обговоренні проблем розвитку Одеської області

Поділитися:

Відбулося відкрите обговорення «Стратегія регіонального розвитку Одещини: як забезпечити соціальну згуртованість та єдність?». Захід було організовано Національною платформою «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» спільно з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД).

У заході взяли участь представники Одеської обласної державної адміністрації, експерти, науковці та громадські діячі. Модерував дискусію Артем Филипенко, завідувач сектору досліджень південного регіону Національного інституту стратегічних досліджень.

Як зазначив співзасновник Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» Володимир Лупацій, нещодавно ухвалена Державна стратегія регіонального розвитку – єдиний системний документ, який ставить за мету формування згуртованої держави в соціальному, гуманітарному, економічному та інших вимірах. Отже, необхідно з’ясувати, як ці завдання реалізуватимуться на рівні Одеської області, які специфічні ризики для згуртованості існують в регіоні та яким чином можливо на них відповісти у випереджальному режимі.

Експертка НІСД Юлія Тищенко: «У Стратегії соціально-економічного розвитку Одеської області є положення, які стосуються згуртованості, але варто розширити цей список, виходячи з сьогоднішніх реалій».

Її колега, політолог Олег Саакян додав, що метою обговорення є формулювання системних рішень, актуальних для Одещини, але й релевантних для масштабування на загальнонаціональному рівні.

Під час дискусії експерти обговорили наявні проблеми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області, а також чинники, які сьогодні заважають згуртованості суспільства.

«Наш інтерес — перехід від суто локальної згуртованості до згуртованості загальнонаціонального рівня», — зазначив заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

На думку пана Жаліло, громади вимушені кооперуватися між собою, адже власних ресурсів замало для економічного розвитку. «Згуртування на ширшому, ніж локальна громада рівні додатково капіталізує специфічний потенціал, яким сьогодні володіє громада». — зауважив він. Заступник директора НІСД також звернув увагу на значний потенціал, який сьогодні містить у собі міжмуніципальне співробітництво.

Докладніше у відео: 

Експерти НІСД взяли участь в обговоренні проблем розвитку Одеської області
 Експерти НІСД взяли участь в обговоренні проблем розвитку Одеської області

 

Фото: orangesmile.com