Відбулося четверте засідання Експертної ради НІСД з питань зовнішньоекономічної політики

Поділитися:

30 жовтня 2019 року відбулося четверте засідання Експертної ради НІСД з питань зовнішньоекономічної політики, присвячене проблемам кредитів за позиками, отриманими від міжнародних фінансових організацій та їх складовій в державному боргу України. На захід був запрошений Голова Національного банку України у 2000-2002 та 2004-2010 роках Володимир Стельмах. 

На початку засідання виступив завідувач відділу зовнішньоекономічної політики Олександр Шаров, який привітав члена Експертної ради НІСД з питань зовнішньоекономічної політики Леоніда Кістерського з присвоєнням йому почесного звання Заслуженого діяча науки та техніки

Крім того, пан Шаров поінформував присутніх про практичні кроки, які здійснюються НІСД та Міністерством закордонних справ України з реалізації пропозицій Експертної ради НІСД з питань зовнішньоекономічної політики, висловлених під час першого та другого засідань.

Після цього модераторка заходу Тамара Соляник розпочала обговорення тематики засідання, встановила його регламент та надала слово основним доповідачам.

Свої напрацювання представили д.е.н., головна консультантка відділу зовнішньоекономічної політики НІСД Вікторія Колосова та д.е.н., завідувачка відділу державних фінансів Інституту досліджень оптимальних шляхів розвитку «Growford» Тетяна Богдан.

Учасники засідання заслухали доповіді та обговорили питання згідно з порядком денним.

Зокрема, учасники засідання Анатолій Максюта, Андрій Пшеничний, Володимир Стельмах та Ігор Шуміло підкреслили важливість прямого зв’язку планів залучення міжнародних кредитів з Економічною програмою уряду, цільовими програмами та параметрами трирічних бюджетів. 

Члени Експертної ради Борис Соболєв та Сергій Яременко особливу увагу приділили аналізу порочної практики надання суверенних гарантій та висловилися за створення механізму надання кредитів МФО через українські спеціалізовані банки (зокрема, йшлося про перспективи входження МФО в якості акціонерів до «банку розвитку», який український уряд намагається створити протягом багатьох десятків років).

Вказуючи на конкретні причини незадовільного використання кредитів МФО, Леонід Кістерський та Анатолій Максюта зауважили на необхідності створення спеціального виконавчого органу по роботі з МФО, при якому було б доцільно створити як консультативну раду, так і групи управління та реалізації проєктів (за взірцем Групи по управлінню проєктами, яка існувала свого часу при Національному банку України).