Відбулося друге засідання Експертної ради НІСД з питань зовнішньоекономічної політики

Поділитися:

4 червня 2019 року відбулося друге засідання Експертної ради НІСД з питань зовнішньоекономічної політики.

На початку засідання з вітальним словом виступив завідувач відділу зовнішньоекономічної політики Олександр Шаров. Він запропонував обговорити підходи до реалізації зовнішньоекономічної політики, насамперед, в частині інституційних аспектів підтримки вітчизняних експортерів. Також він зазначив, що за ротаційним принципом головуючим на цьому засіданні буде Анатолій Максюта.

В. Хоманець виступає з доповіддю стосовно реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин в окремих країнах світу
В. Хоманець виступає з доповіддю стосовно реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин в окремих країнах світу

З доповіддю виступив начальник Управління економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України Володимир Хоманець стосовно досвіду забезпечення реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності в окремих країнах світу (презентація). Після цього відбулось обговорення цієї доповіді та дискусія стосовно потреби у визначенні головного суб’єкта серед центральних органів виконавчої влади України, що буде відповідати за координацію зовнішньоекономічної політики України.

Згодом виступив член Експертної ради НІСД з питань зовнішньоекономічної політики Борис Соболєв зі співдоповіддю стосовно ситуації зі створенням в Україні експортно-кредитного агентства.

Б. Соболєв виступає зі співдоповіддю стосовно експортно-кредитного агентства
Б. Соболєв виступає зі співдоповіддю стосовно експортно-кредитного агентства

Висновки Експертної Ради буде покладено в основу подальшої діяльності відділу зовнішньоекономічної політики та використано при підготовці відповідних аналітичних матеріалів та рекомендацій для органів державної влади.