Відбувся круглий стіл «Стан та проблеми реалізації кібербезпекового державно-приватного партнерства в Україні»

Поділитися:

27 червня 2018 року в Національному інституті стратегічних досліджень відбувся круглий стіл «Стан та проблеми реалізації кібербезпекового державно-приватного партнерства в Україні». Захід був організований відділом інформаційної безпеки та розвитку інформаційного суспільства.

 

У засіданні круглого столу взяли участь представники ключових суб’єктів національної системи кібербезпеки України (Апарату РНБО України, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Міністерства оборони України, Служби зовнішньої розвідки України, Міністерства інформаційної політики України), громадських організацій (ISACA, мНУО «Європейська Медіа Платформа», Українська фундація безпекових студій, Інститут Східної Європи), бізнес-асоціацій (Інтернет Асоціація України) та науковці (Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Житомирський військовий інститут і́мені С. П. Корольо́ва, Інститут міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, Міжвідомчий науково-дослідний центр з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України, Національна академія державного управління при Президентові України, Національна Академія СБУ), дипломатичних представництв (Посольство США в Україні та Посольство Великої Британії в Україні).

Список учасників

 

У вступному слові директор НІСД В.П. Горбулін підкреслив, що сьогодні жодна держава неспроможна самостійно забезпечити власну кібербезпеку, це стає можливим лише у тісній співпраці з приватним сектором. Проте основою для такої співпраці є взаємна довіра, якої часто не вистачає сторонам і на розбудову якої мають спрямовувати свої зусилля державні та недержавні структури.

 

Під час заходу було презентовано аналітичну доповідь  «Державно-приватне партнерство у сфері кібербезпеки: міжнародний досвід та можливості для України», підготовлену фахівцями НІСД. Доповідь розкриває ключові теоретичні підходи до проблеми побудови державно-приватного партнерства, аналізує міжнародний досвід у цій сфері (США, Велика Британія, Німеччина, Польща), досліджує стан розвитку кібербезпекового державно-приватного партнерства в Україні та надає рекомендації щодо його вдосконалення.

 

Під час виступів учасників було висвітлено чинні зусилля державних і недержавних структур у сфері розбудови кібербезпекового державно-приватного партнерства, основні проблеми, які виникають на цьому шляху, наявні системні проблеми у відносинах держави та бізнесу в контексті розвитку системи кібербезпеки, а також окремі вдалі практики державно-приватної взаємодії.

Учасники круглого столу наголосили, що розбудова довіри як основа для ефективного державно-приватного партнерства має стати сферою постійної уваги державних органів та здійснюватися на системній основі. А проведений круглий стіл має стати початком для більш широкої дискусії з цього питання.