Завершується підготовка проекту Закону України «Про критичну інфраструктуру та її захист»

Поділитися:

117 травня 2018 р. завідувач відділу енергетичної та техногенної безпеки НІСД, професор Суходоля О.М. взяв участь у черговому засіданні робочої групи з підготовки проекту Закону України «Про критичну інфраструктуру та її захист», що здійснюється на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про удосконалення заходів забезпечення захисту об'єктів критичної інфраструктури», затвердженого Указом Президента України № 8/2017 від 16 січня 2017 року.

 

Робоча група з розробки законопроекту, що створена при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України, розглянула пропозиції від органів державної влади, суб’єктів майбутньої державної системи захисту критичної інфраструктури.

 

Було обговорено ряд зауважень та пропозицій до законопроекту, та відзначено необхідність провести додаткове уточнення деяких положень. Суходоля О.М., виходячи із досвіду розробки даної тематики Національним інститутом стратегічних досліджень, наголосив на необхідності дотримання в рамках розробки законопроекту передового досвіду країн ЄС та НАТО, що запровадили подібні системи раніше. Зокрема він наголосив на необхідності приведення термінів «критична інфраструктура» та «об’єкти критичної інфраструктури» відповідно до положень Зеленої книги з питань захисту критичної інфраструктури.

 

Група також обговорила інше проблемне питання, яке потребує врегулювання, це необхідність уточнення майбутніх суб’єктів системи з метою формування узгодженої системи взаємодії та обміну інформацією на єдиних методологічних підходах. О.М Суходоля наголосив, що узгодження пропозицій наданих органами державної влади щодо їх завдань та повноважень, має базуватись виходячи із положень Концепції створення державної системи захисту критичної інфраструктури, а не з позицій збереження існуючих повноважень. Домінування відомчих підходів, у рамках яких певні державні органи опікуються лише певним набором загроз та ризиків, є недопустимим, оскільки буде сприяти збереженню існуючих та формуванню цілої низки нових уразливостей національній безпеці, особливо стосовно реалізації загроз комплексного характеру, коли необхідно забезпечити належне реагування кількох національних систем забезпечення безпеки та кризового реагування.

 

За результати обговорення та узгодження позицій, проект Закону України «Про критичну інфраструктуру та її захист» буде доопрацьований Міністерством економічного розвитку та торгівлі України та направлений на погодження за встановленою процедурою.