«Фінансова інклюзія як стратегічний напрям розвитку фінансового сектору»: експерти НІСД взяли участь у засіданні круглого столу

Поділитися:

20 травня 2021 р. заступник директора НІСД – керівник центру економічних та соціальних досліджень д.е.н. Ярослав Жаліло та головний консультант центру економічних та соціальних досліджень д.е.н. Дмитро Гладких взяли участь у засіданні круглого столу на тему: «Фінансова інклюзія як стратегічний напрям розвитку фінансового сектору», що відбувся у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна».

Участь у засіданні, серед інших, взяли: президент Університету «Україна», академік Національної академії педагогічних наук України, д.т.н., проф. Петро Таланчук, представники Університету «Україна», інших навчальних закладів, Національного банку України, Асоціації українських банків, інститутів фінансового ринку, іноземні гості.

У своїй доповіді д.е.н. Ярослав Жаліло зазначив, що проблема доступності фінансових послуг (фінансова інклюзія) для членів територіальних громад актуалізується у процесі «оптимізації» мережі банківських відділень, який триває останніми роками. Між тим, банківська установа у громаді забезпечує фінансову інклюзію її членів, що є важливим чинником не лише економічного розвитку, інвестиційної привабливості, підприємницького клімату, а й соціальної стабільності, загалом – згуртованості громади та країни. Тому не можна нехтувати значними системними негативними наслідками закриття банківського відділення в громаді.

На думку пана Жаліла, скорочення банківських відділень, насамперед – у сільських громадах має відбуватися з урахуванням впровадження заходів щодо компенсації ризиків негативного впливу наслідків цього процесу, що передбачає синхронізацію з фактичним поширенням дистанційних розрахунків та врахування системного ефекту, який не може бути оцінений суто в категоріях ефективності банківського капіталу.

Доповідь д.е.н. Дмитра Гладких була присвячена аналізу проблем, з якими стикаються споживачі банківських послуг на тлі скорочення кількості банківських відділень, та чинників, що стоять на перешкоді поширенню дистанційних розрахунків. Він окреслив ключові напрями активізації впровадження та поширення дистанційних платежів в країні, серед яких – поширення систем мобільних платежів та платежів готівкою за допомогою терміналів, зниження попиту на готівку, підвищення рівня фінансової обізнаності споживачів, розвиток цифрових навичок населення тощо.

Під час обговорення доповідей, представлених на круглому столі, учасники дискусії дійшли спільного висновку, що ключовими завданнями підвищення рівня фінансової інклюзії є захист прав та інтересів, забезпечення фінансової безпеки, поліпшення добробуту та якості життя пересічних громадян – споживачів банківських та фінансових послуг.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД