НІСД виступив співорганізатором Осінньої Академії НАТО «Східний фланг НАТО та Україна: посилення стримування та солідарності»

Поділитися:

Національний інститут стратегічних досліджень виступив співорганізатором Осінньої Академії НАТО «Східний фланг НАТО та Україна: посилення стримування та солідарності», яка пройшла у жовтні 2021 року в м. Ізмаїл.

Метою проведення Академії стало об’єднання зусиль міжнародних та українських експертів, а також студентської молоді для сприяння спільному розумінню сучасних проблем регіонального безпекового простору, зокрема на східному фланзі Північноатлантичного альянсу.

Заходи в рамках Академії - експертні дискусії та воркшопи, були направлені на відображення проблем регіональної безпеки як для України, так і для західних партнерів; активізацію публічного обговорення питань управління конфліктами та колективної оборони; покращення сприйняття молоддю ролі НАТО у становленні регіональної стабільності тощо.

Захід був організований ДМГО «Центр міжнародної безпеки» у співпраці з Ізмаїльським державним гуманітарним університетом за фінансової підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Від Інституту в заходах у рамках Академії взяли участь експерти відділу зовнішньої політики центру зовнішньополітичних досліджень Валерій Кравченко і Олександра Давимука, а також завідувач сектору досліджень Південного регіону в місті Одесі центру регіональних досліджень НІСД Артем Филипенко.

Під час експертних дискусій виступали вітчизняні та міжнародні спікери – експерти з питань безпеки та євроатлантичної інтеграції України.

Виступ Вінети Кляйне, директорки Центру інформації та документації НАТО в Україні, стосувався тематики досвіду НАТО у подоланні актуальних викликів безпеці, зокрема, дезінформації.

Оксана Юринець, професорка Національного Університету «Львівська політехніка», народна депутатка Верховної ради України VIII скликання у своєму виступі розповідала про важливість розвитку двосторонніх відносин (у тому числі на рівні міжпарламентської взаємодії) України з державами-членами Альянсу.

Даніель Шеліговський, керівник Програми Східної Європи Польського інституту міжнародних відносин (PISM), акцентував увагу на актуальних питаннях регіональної безпеки східного флангу Альянсу і перспективах розвитку відносин України з НАТО.

Виступ Володимира Дубовика, доцента кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, стосувався ролі Чорномор’я для безпеки Альянсу і ролі США в забезпеченні регіональної стабільності.

Аудріус Скаістіс, президент Асоціації товариства атлантичного договору Литви (LATA), у своєму виступі приділив увагу значенню «кримського питання» для безпеки НАТО, а також ділився досвідом Литви щодо вступу в Північноатлантичний альянс.

Виступ Валерія Кравченка стосувався питань сучасних викликів і можливостей для східного флангу НАТО, які впливають як на єдність всередині Альянсу, так і на перспективи подальшої євроатлантичної інтеграції України.

Артем Филипенко під час виступу охарактеризував значення і вразливості південних регіонів України, що впливають на безпеку східного флангу НАТО, зокрема на безпеку країн чорноморського регіону.

Олександра Давимука виступила модераторкою воркшопу для учасників Академії, під час якого відбулася симуляція засідання Північноатлантичної Ради з обговоренням та ухваленням рішень щодо вирішення потенційної ескалації конфлікту на Чорному морі.