Олександр Литвиненко: «Українсько-китайське партнерство базується на взаємному визнанні незалежності і суверенітету, забезпеченні безпеки та економічного зростання кожної із сторін»

Поділитися:

Директор НІСД, доктор політичних наук, професор Олександр Литвиненко: «Партнерство України та Китаю базується на взаємному визнанні незалежності і суверенітету, забезпеченні безпеки та економічного зростання кожної з країн і не спрямоване проти будь-якої третьої сторони».

«Українсько-китайське партнерство базується на взаємному визнанні незалежності і суверенітету, забезпеченні безпеки та економічного зростання кожної зі сторін. І, що надзвичайно важливо і відповідає інтересам двох народів, – воно не спрямоване проти будь-якої третьої сторони», - сказав пан Литвиненко у виступі під час круглого столу «10 років стратегічного партнерства України та КНР: підсумки та перспективи».

Директор НІСД відзначив, що наявна нормативно-правова база двосторонніх відносин України та Китаю забезпечує їхній позитивний розвиток і створює достатньо високий потенціал на майбутнє.

«Водночас ми мусимо дуже чітко усвідомлювати, що створені міжнародною ситуацією, об’єктивними і національними інтересами сторін можливості мають і певні достатньо серйозні обмеження. Усвідомлення цих обмежень і розуміння їхнього характеру та значення має складати дуже важливу основу для нашого двостороннього співробітництва з метою уникнення можливих у минулому прикрих ситуацій та оцінки можливостей (виникнення) інших негативних ситуацій у майбутньому», - зауважив Олександр Литвиненко.

Він зазначив, що подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства між країнами передбачає посилення українсько-китайського діалогу і співпраці в рамках ООН та інших багатосторонніх вимірах, взаємодію з регіональних питань, активне торговельне економічне та науково-технічне співробітництво.

Насамкінець пан Литвиненко відзначив, що Китай протягом останніх років є найбільшим торговим партнером України, і потенціал зростання залишається достатньо високим.

«Водночас хочу ще раз наголосити: чітке розуміння в перспективі можливостей і обмежень цього партнерства в інтересах наших держав і народів», - резюмував науковець.

Нагадаємо, 20 червня 2011 року в ході державного візиту в Україну тодішнього голови Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао було підписано Спільну декларацію про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД, freepik.com

Джерело