«Ціль гібридних атак - критична інфраструктура»: експерти НІСД взяли участь у командно-штабних навчаннях «Непорушна стійкість 2020»

Поділитися:

Завідувач відділу критичної інфраструктури, енергетичної та екологічної безпеки Олександр Суходоля та завідувач сектору досліджень Південного регіону в місті Одесі Артем Филипенко взяли участь у командно-щтабних навчаннях «Непорушна Стійкість 2020» (Coherent Resilience 2020), які проходять в Одесі з 13 по 17 вересня.

Ці навчання розроблені за підтримки Підрозділу з політичних питань та безпеки (PASP) ШК НАТО, Підрозділу з нових викликів безпеці (ESC) ШК НАТО, Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки (NATO ENSEC COE) та Кабінету Міністрів України задля сприяння Уряду України в розбудові системи стійкості через покращення готовності до надзвичайних ситуацій, планування, запобігання та реагування на загрози.

В ході навчань будуть відпрацьовані певні сценарії протидії гібридним загрозам (дезінформація, кібератаки, саботаж тощо).

Перед учасниками навчань з лекцією "Ціль гібридних атак: критична інфраструктура" виступив Олександр Суходоля. Він зазначив, що термін "гібридна війна" має розумітися значно ширше ніж певний тип бойових дій. Зокрема, Україна зіткнулася з цілим переліком гібридних інструментів, які були спрямовані на руйнацію її державності. Тим більше, що методи гібридного впливу активно застосовувалися ще до початку російської агресії проти України.

Експерт НІСД на конкретних прикладах показав, яким чином Російська Федерація намагалася впливати на критичну інфраструктуру України, та визначив нові загрози енергетичному сектору внаслідок російської агресії.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД