Експертка НІСД Вікторія Бойко: «Успіх України - це успіх Європи»

Поділитися:

Європейським інтересам в Україні варто вийти за рамки вирішення конфлікту на Донбасі. Розвиток України як успішної національної держави може послужити приводом для реформування безпекового порядку денного в самому Європейському Союзі, беручи до уваги наявні ідеї щодо внутрішньоєвропейської структури безпеки.

Проект сильної України може змінити й Росію, відірвати від імперської спадщини. Для України війна на Донбасі – це перешкода на шляху розвитку, для Росії ця війна – засіб унеможливити успіх України, зберігаючи вплив на Донбасі та за його межами. Успіх України ставить а пріорі під сумнів режим чинного президента РФ.

Нинішня трансформація безпекового порядку денного Європи безпосередньо пов'язана із вирішенням питанням війни на Сході України. У цьому контексті питання членства України в НАТО і ЄС набирає зовсім інших обрисів. Президент Франції Еммануель Макрон справедливо застерігає від згортання нинішньої дискусії по НАТО і фокусуванні на фінансових питаннях. За два роки до нього канцлер Німеччини поставила на порядок денний  питання про можливість ініціювання європейцями власної безпекової архітектури, де Європа повинна діяти як стратегічний гравець.

Нова пані президент Європейської комісії Урсула фон дер Лейен, своєю чергою, пообіцяла створити «геополітичну комісію». У такому разі одним із головних пріоритетів такої комісії може стати нова європейська східна політика, яка сприятиме успіху України як стратегічного партнера ЄС та регіону першорядного інтересу Європи.

ЄС може продемонструвати свою здатність діяти як стратегічний гравець шляхом ініціювання громадянської місії на Сході України, що може створити умови для поступового відновлення миру в цій частині світу. Успіх України буде успіхом Європи, яка хоче проявити себе в багатополярному світі.

Повний текст статті (нім): zeit.de