В газеті «Дзеркало Тижня» опублікована стаття експерта НІСД Миколи Замікули про актуальні події в Афганістані та перспективи розвитку цієї держави

Поділитися:

В газеті «Дзеркало Тижня» (№ 7, 23 лютого - 3 березня 2019 року) опублікована стаття старшого наукового співробітника відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Миколи Замікули. Матеріал присвячений актуальним подіям в Афганістані та перспективам розвитку цієї держави в умовах поступового зменшення інтересу до неї з боку Вашингтону.

Сьогодні американське військове командування та Білий Дім анонсують скорочення контингенту в Центральній Азії. Втім, це відбувається паралельно із загостренням ситуації в Афганістані, де рух Талібан відновив свій потенціал та становить пряму загрозу уряду в Кабулі. Нескінченна громадянська війна розриває державу – і навряд чи слід очікувати деескалації внаслідок виведення американських військових, яке розглядається талібами як перемога, що має надихнути на боротьбу джихадистів зі всього світу. До того ж в афганські справи намагаються втрутитися інші глобальні гравці, в першу чергу – Російська Федерація. Кремль прагне посилити свої позиції в регіоні, зменшуючи вплив на нього Сполучених Штатів Америки. В комплексі ці події дозволяють констатувати, що перспектива миру в Афганістані в найближчому майбутньому залишається недосяжною.

З текстом статті можна ознайомитись за посиланням: https://dt.ua/international/postamerikanskiy-afganistan-303687_.html