Новий районний поділ: проблеми функціонування, перспективи удосконалення

Поділитися:

Актуальність питань, що розглядаються в аналітичній доповіді експертів НІСД, зумовлена продовженням в Україні реформи децентралізації та розробкою відповідних змін до Конституції (Основного Закону) України.

Аналітична доповідь присвячена другому етапові адміністративно-територіальної реформи в Україні, що був проведений відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 р.

Експерти НІСД проаналізували основні ризики, які у найближчій перспективі можуть сприяти появі спроб перегляду даної реформи.

Увага звертається на проблему забезпечення законності діяльності районних рад, оскільки укрупнені райони отримують більший потенціал у можливих конфліктах із органами державної влади.

Серед рекомендацій зазначено, що доцільно утворити систему моніторингу ефективності нового районного поділу з метою його майбутнього коригування відповідно до досягнутих цілей реформи.

Крім того, в доповіді надано рекомендації щодо розв’язання супутніх проблем шляхом удосконалення відповідної нормативно-правової бази.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: loda.gov.ua, НІСД

Повний текст аналітичної доповіді: