Щодо зовнішньої торгівлі товарами України у 2020 році

Поділитися:

Висновки

  1. Зниження обсягів зовнішньої торгівлі товарами України у 2020 р. на 6,4 % є кращим показником, ніж прогнозоване СОТ скорочення світової торгівлі товарами за підсумками 2020 р. на 9,2 %.

  2. Протягом останніх двох місяців 2020 р. вперше з початку кризи, викликаної пандемією коронавірусу, зафіксоване зростання вартісних обсягів товарообігу у порівнянні з аналогічними місяцями попереднього року, що свідчить про поступове відновлення зовнішньої торгівлі в умовах пом’якшення карантинних обмежень.

  3. Скорочення вартісних обсягів зовнішньої торгівлі у 2020 р. на 6,4 % при зменшенні їх фізичного обсягу на 4,7 % свідчить про переважаючу в світі тенденцію до зниження цін. Насамперед відбулось зниження світових цін на нафту, яке призвело до зменшення на 34,6 % витрат на імпорт паливно-енергетичних товарів при скороченні закупівель їх фізичних обсягів на 15,1 %. Водночас ціни на сільськогосподарські та продовольчі товари демонструють зростання, наслідком чого стало збільшення вартісних обсягів торгівлі цими товарами на 2,9 % при зменшенні їх фізичних обсягів на 8,3 %.

  4. За підсумками 2020 р. сформувалось негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України, проте його обсяги більш ніж у два рази менші, ніж у 2019 р.

  5. Скорочення торгівлі з країнами ЄС та ЄАЕС відбулося на тлі збільшення торгівлі з іншими країнами, що, за умови збереження позитивного сальдо у торгівлі з ними, сприятиме покращенню платіжного балансу України.

  6. Зростання у 2020 р. експорту до Китаю у майже два рази суттєво посилює роль цієї країни в географічній структурі експорту України.

 

 

Фото: freepik.com

Повний текст аналітичної записки: