"Фінансування державної соціальної підтримки громадян, постраждалих внаслідок гібридної війни РФ проти України". Аналітична записка

Поділитися:

Анотація

 

Розглянуто фінансування основних напрямів державної соціальної підтримки громадян, постраждалих внаслідок гібридної війни РФ проти України. Умовно їх можна розподілити на загальні та спеціальні напрями. До загальних напрямів можна віднести: можливості бюджетної децентралізації; проекти Державного фонду регіонального розвитку; субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій; проект «Громадський бюджет».

 

До спеціальних напрямів можна віднести: надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам; фінансову підтримку заходів із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб; субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України; субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб та осіб з інвалідністю I - II групи згідно Закону України «Про статус ветеранів війни», та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов; субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання житлово-комунальних пільг та субсидій, зокрема 75 % знижка плати за користування комунальними послугами для учасників бойових дій; проекти та програми міжнародної технічної допомоги та ін.

 

З метою підвищення ефективності державної соціальної підтримки громадян в умовах обмежених фінансових можливостей держави розроблено низку рекомендації для органів державної влади.