Національна стратегія протидії внутрішньому тероризму Сполучених Штатів Америки

Поділитися:

15 червня 2021 р. адміністрація Білого дому презентувала Національну стратегію протидії внутрішньому тероризму (далі – Стратегія), перший документ такого роду в історії Сполучених Штатів Америки.

За висновками зарубіжних експертів, переломним моментом, який спонукав федеральний уряд звертати більше уваги на внутрішній тероризм, став напад правих екстремістів на символ американської демократії – Конгрес США, який відбувся у січні 2021 р. Ця безпрецедентна подія, подібно терористичним актам 11 вересня 2001 р., змусила владу усвідомити необхідність перегляду підходів до антитерористичної політики.

У передмові до Стратегії зазначено, що протягом останніх кількох років американське суспільство зіткнулося із серйозною загрозою, яка є прямим викликом національній безпеці країни, її демократичним основам та єдності нації. Запобігання внутрішньому тероризму та зменшення факторів, що його спричиняють, вимагає від федерального уряду багатогранної реакції.

Така робота має проводитися не лише у США, але й у співробітництві з їхніми союзниками та іноземними партнерами. Спільними зусиллями необхідно здійснити як короткострокові заходи для протидії реальним загрозам сьогодення, так і довгострокові – для зменшення нових загроз у майбутньому.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: warontherocks.com

Докладніше в аналітиці: