Політика Індії щодо вторгнення Російської Федерації в Україну

Поділитися:

З початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну Індія демонструвала нейтральну позицію як під час засідань Ради Безпеки ООН, так і під час надзвичайної сесії Генеральної асамблеї ООН. Жодної резолюції щодо підтримки української сторони чи засудження російського вторгнення Індією підтримано не було.

Така відверто проросійська позиція Індії викликана декількома чинниками.

  • По-перше – це залежність від поставок озброєнь з Росії.
  • По-друге – вигідна можливість клірингу рупія/рубль. Це дозволяє імпортувати з РФ нафту за ціною набагато нижче ринкової, озброєння, а також продукцію металургії, уникаючи розрахунків у вільноконвертованих валютах.
  • По-третє – використання Індією міжнародних санкцій проти РФ, пов’язаних з вторгненням до України, для нарощування темпів двосторонньої торгівлі, незважаючи на неспівставні обсяги зовнішньої торгівлі Індії з США та з РФ. Але такі дії ставлять досить серйозні виклики перед Індією у торгівлі з країнами G7.

Експерт НІСД шукав відповіді на питання, чому Індія, яка є другою за чисельністю населення країною світу та входить до числа 5 найбільших економік світу, роль якої постійно зростає, утримується від засудження російської агресії проти України.

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: НІСД

 

Докладніше в аналітиці: