Боротьба в економічній сфері як складова гібридної війни

Поділитися:

В аналітичній записці розглянута сутність боротьби в економічній сфері, її місце і роль в досягненні політичних цілей у міждержавних конфліктах. Визначені чинники, які впливають на формування стратегії такої боротьби. За результатами оцінки міждержавних конфліктів, у першу чергу російської агресії проти України, виділені характерні періоди в реалізації стратегії боротьби в економічній сфері. Розглянуті також різні засоби боротьби, як воєнні так і невоєнні, які застосовуються для деструктивного впливу на економіку держави-суперника.

В аналітичні записці окреслені проблеми, які заважають ефективно протидіяти застосуванню проти України засобів боротьби в економічній сфері.

За результатами дослідження рекомендовано:

Міністерству економічного розвитку і торгівлі України:

  • ініціювати проведення наукових досліджень з питань боротьби в економічній сфері, можливих форм і способів її ведення, забезпечення стійкості національної економіки в умовах деструктивного впливу інших держав, а також системи керівництва силами і засобами, які залучаються до боротьби в економічній сфері;
  • опрацювати механізми протидії застосуванню проти України засобів боротьби в економічній сфері.

Генеральному штабу Збройних Сил України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України передбачити у планах проведення стратегічних командно-штабних навчань і тренувань опрацювання питань ведення боротьби в економічній сфері, узгодженість застосування економічних заходів боротьби зі збройною боротьбою.

Міністерству оборони України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України вивчити можливості та підготувати пропозиції щодо включення в структуру майбутнього плану оборони України документу з питань боротьби в економічній сфері, а також порядку його розробки.

Докладніше: niss.gov.ua

Прикріплені файли