Світове відлуння російсько-українського кіберпротистояння

Поділитися:

Одним із складників широкомасштабної збройної агресії РФ проти України є деструктивні дії в кіберпросторі, які корелюють із воєнними діями.

За кілька годин до того, як російські війська 24 лютого 2022 року вторглися на територію України, було отримано попередження про нове шкідливе програмне забезпечення, спрямоване проти українських міністерств та фінансових установ.

Кіберагресія РФ не обмежується виключно Україною. Низка кібератак здійснювалася на об’єкти критичної інфраструктури країн ЄС, що призвело, зокрема, до збоїв у роботі закладів охорони здоров’я та електростанцій у різних регіонах Європи.

США та ЄС посилюють кіберзахист та вживають заходи, включаючи різного роду санкції, задля захисту американських та європейських ІТ систем від кібератак РФ та стримування розгорнутої нею кіберагресії.

Санкції можуть бути застосовані не тільки проти суб’єктів, безпосередньо відповідальних за кібератаки, а й проти всіх суб’єктів, які надають фінансову, технічну чи матеріальну підтримку або іншим чином залучені до кібератаки, а також усіх пов’язаних із ними суб’єктів. Це суттєво розширює рамки їх застосування.

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: НІСД

 

Докладніше в аналітиці: