"Забезпечення прозорості голосування та прийняття рішень народними депутатами під час законодавчого процесу". Аналітична записка

Поділитися:

Анотація

 

В аналітичній записці розглянуто виклики, що постануть перед Президентом України та Верховною Радою України після прецедентних рішень Верховного Суду та Конституційного Суду України прийнятих у лютому 2018 року.

 

Напередодні чергових президентських та парламентських виборів 2019 року розглянуто попередню судову та парламентську практику реагування на випадки не особистого голосування народними депутатами України та оцінено ризики для законодавчого процесу з конституційно-правової та політичної точок зору.

 

На основі аналізу профільного законодавства України, відповідних рішень Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини  запропоновано шляхи вдосконалення Конституції України, Кримінального Кодексу України та Регламенту Верховної Ради України в частині унеможливлення порушення народними депутатами України вимог Конституції та законів України щодо особистого голосування та встановлення відповідальності в разі їх порушення.