Щодо удосконалення порядку працевлаштування іноземців в Україні

Поділитися:

Внаслідок економічної кризи іноземці, що тимчасово проживають на території України, не є її постійними мешканцями та не користуються рівними з громадянами правами на соціальну допомогу (зокрема, іноземні студенти, трудові мігранти, шукачі притулку) можуть опинитися у складних життєвих обставинах, в ситуації соціального виключення, що загрожує виникненням соціальної та міжетнічної напруженості в суспільстві.

Ураховуючи неможливість їх повернення на батьківщину, для забезпечення засобів для існування вони гостро потребують роботи. Їхня чисельність незначна, що не може створити конкуренцію місцевим працівникам.

Проте на заваді самозабезпеченню шляхом отримання доходів від легальної зайнятості цієї категорії населення стає складний порядок працевлаштування іноземців (крім тих, які проживають в країні постійно і користуються рівними з громадянами правами на працю). У зв’язку з цим назріли законодавчі зміни, спрямовані на його спрощення. Це сприятиме адаптації іноземців, які проживають в Україні, до кризових умов, забезпечить належне використання їхнього трудового та інтелектуального потенціалу.

Фото: newscientist.com

Повний текст аналітичної записки: