Вийшла друком монографія експертки НІСД Ольги Шевченко «Диспропорції соціально-економічного розвитку регіонів України»

Вийшла друком монографія фахівчині центру регіональних досліджень НІСД Шевченко Ольги Валеріївни на тему «Диспропорції соціально-економічного розвитку регіонів України»

У монографії обґрунтовано теоретико-методологічні та концептуальні положення, надано розробки методичного інструментарію та представлено практичні рекомендації щодо визначення сутності, проведення оцінки диспропорцій соціально-економічного розвитку регіонів та їх стратегічного регулювання. Виявлено причини появи та розростання диспропорцій розвитку регіонів, проведено інтерпретацію показників диспропорцій соціально-економічного розвитку регіонів в Україні. Сформовано теоретико-методологічне підґрунтя для моделювання динаміки диспропорцій. Запропоновано підходи до побудови механізму стратегічного регулювання диспропорцій соціально-економічного розвитку регіонів. Поєднання розуміння природи диспропорцій соціально-економічного розвитку регіонів та потенціалу для структурних перетворень регіональної економіки, який вони мають, дозволило побудувати логічну схему вимірювання та впливу на диспропорційність.

Монографія стане в пригоді науковцям-дослідникам розвитку регіонів, регіональної політики, просторового розвитку, практикам органів місцевого самоврядування, управлінцям у сферах місцевого та регіонального розвитку, викладачам та слухачам економічних спеціальностей, пов’язаних з питаннями регіонального розвитку, у навчальних закладах.

З монографією можна ознайомитися у національних бібліотеках України.