Експерт НІСД: «Росія використовує експорт своєї пшениці для реалізації зовнішньополітичних інтересів»

Поділитися:

23 листопада 2021 р. головний спеціаліст відділу нових викликів центру зовнішньополітичних досліджень Іван Ус був запрошений до студії телеканалу «Перший діловий» для обговорення питання експорту Україною зернових та ролі у цьому процесі Державної продовольчо-зернової корпорації України.

Разом з керуючим партером адвокатського об’єднання «UniMinds» Мариною Гаврилюк та керівником аналітичного центру «Аграрний союз України» Ларисою Старіковою було обговорено значне коло питань, зокрема, наскільки найбільший (за існуючими прогнозами) врожай зернових цього року сприятиме зростанню експорту України та чи існують можливості покращення товарної структури експорту продовольчих товарів.

Також гості обговорили питання використання постачання зернових у якості інструменту впливу на інші країни.

Іван Ус звернув увагу на те, що деякі країни, наприклад Російська Федерація, використовують експорт своєї пшениці для реалізації своїх зовнішньополітичних інтересів.

У другій частині програми було обговорено питання діяльності Державної продовольчо-зернової корпорації України в частині її контракту стосовно постачання зернових до Китайської Народної Республіки.

Іван Ус зазначив, що внутрішній ринок зернових Китаю є одним з провідних ринків світу. Проте, якщо за підсумками 2020 р. у імпорті Китайською Народною Республікою кукурудзи (2,5 млрд дол. США) частка України становила 55 %, а імпорті ячменю (1,9 млрд дол. США) – 27 %, поставки пшениці на цей ринок не здійснювалися взагалі через відсутність відповідних дозволів з боку Китаю. Це при тому, що імпорт цією країною пшениці у 2020р. склав 2,2 млрд дол. США.

Відсутність такого дозволу обмежує можливості України по виконанню контракту з Китаєм щодо постачання зернових та створює ризики для існування Державної продовольчо-зернової корпорації України.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД

Докладніше у відео (1 і 2 частини програми):