Експертка НІСД в етері передачі «Ціна питання» Радіо Голос Донбасу розповіла про розквіт популізму у демократичних країнах, формулу Штайнмайєра та значення нового закону про особливий статус окупованих територій

Поділитися:

Завідувачка відділу розвитку політичної системи Ірина Павленко в етері передачі «Ціна питання» Радіо Голос Донбасу розповіла про розквіт популізму у демократичних країнах, формулу Штайнмайєра та значення нового закону про особливий статус окупованих територій.

«Основна проблема сьогоднішньої України – це війна. Якщо ми подивимося на новообрану Верховну Раду, то всі політичні сили, які там представлені, поділяються не за ідеологічними принципами – праві та ліві, ліберали, чи консерватори. Всі ці партії є носіями різних уявлень про шляхи розв'язання проблеми війни та миру і, відповідно, різного уявлення про відносини України з РФ. Власне, навколо цього найважливішого питання досягнення миру і сформувалося все сучасне політичне поле України. Це основна вимога українського суспільства, яка втілилася у результатах виборів 2019 року. Влада на цю вимогу відповідає.

Якщо ж говорити про те, як керівництво країни намагається розв'язувати проблему війни, то тут, вочевидь, є основним моментом не тільки так звана формула Штайнмайєра та проведення виборів на окупованих територіях, але й те, яким буде новий закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Тобто – що буде після виборів».