Безпечна реінтеграція: пріоритети та напрями. Експертне обговорення в НІСД

Поділитися:

23 липня 2020 р. у НІСД відбулось експертне обговорення ключових принципів, засад та пріоритетів політики безпечної реінтеграції тимчасово окупованих територій (ТОТ), питань соціальної згуртованості та стійкості.

Дискусія проходила за модерації директора НІСД Олександра Литвиненка, який приділив увагу безпековим та гуманітарним засадам реінтеграції ТОТ: ОРДЛО, АР Крим та м. Севастополя.

В обговоренні взяли участь представники секретаріату віцепрем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, експерти НІСД, представники Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

В ході експертної дискусії було зроблено оцінку поточної ситуації та проаналізовано виклики в безпековій, соціальній, комунікаційній, гуманітарній сферах щодо деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Під час обговорення підкреслено вагоме значення ефективної міжвідомчої координації та подальшого експертного діалогу, спрямованого на формування концептуальних підходів щодо безпечної реінтеграції, які б визначали принципи, пріоритети та ключові напрями формування та реалізації політики в цій сфері, враховували гуманітарні аспекти, забезпечення прав людини громадянам, які проживають на ТОТ, а також питання соціальної стійкості в процесі відновлення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях.

Фото: expertreform.com.ua