Експерти НІСД обговорювали режим співпраці у форматі Україна-НАТО

Поділитися:

1Завідувач відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олег Александров та старший науковий співробітник цього відділу Валерій Кравченко взяли участь у роботі Міжпарламентської ради Україна-НАТО та 92-му Семінарі Роуза-Рота, що відбувся з 14-16 червня 2016 р. у Києві.

 

Захід був спрямований на обговорення актуальних безпекових питань розвитку України в контексті складної геополітичної ситуації, вироблення практичних рекомендацій щодо ухвалення стратегії дій української держави на майбутнє – як в зовнішній, так і у внутрішній політиці. Конференція зібрала провідних політиків, міжнародних та вітчизняних експертів з питань євроатлантичної безпеки, представників дипломатичних кіл та міжнародних організацій, таких як НАТО й ОБСЄ, парламентаріїв з 28 країн-членів Альянсу.

 

У заході взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, співголова міжпарламентської ради Україна-НАТО Рейнел Андрейчук, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, перший заступник Голови Верховної Ради України, уповноважений Президента України з питань врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

 

Програма заходу передбачала обговорення широкого комплексу проблемних питань поточного внутрішнього стану України, її зовнішньополітичної діяльності, а також ситуації у ближньому зарубіжжі. Особлива увага була приділена сучасним викликам українській зовнішній політиці, визначенню геополітичних пріоритетів та найбільш перспективних векторів розвитку міжнародного співробітництва, співпраці у форматі Україна-НАТО в сфері запровадження реформ в оборонному секторі, впливу російської агресії на міжнародне середовище та українське суспільство, практичному запровадженню реформ в політичній та економічній сферах, заходам по боротьбі з корупцією в Україні.