Експерти НІСД взяли участь у круглому столі «Дві Америки»

Поділитися:

Радник директора НІСД Андрій Веселовський виступив співорганізатором і ключовим спікером на круглому столі «Дві Америки», який відбувся 19 лютого 2020 року в Дипломатичній академії імені Г.Удовенка при МЗС. Модерацію панелі, присвяченої Північній Америці, здійснював завідувач сектору досліджень Центрального регіону в місті Дніпрі Олексій Їжак. В обговоренні взяли участь завідувач відділу зовнішньої політики Олег Александров і експерт НІСД Костянтин Кононенко.

З вітальними словами до круглого столу звернулись директор Дипломатичної академії України Сергій Корсунський і директор представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні і Білорусі Марсель Рьотіг. Про політичну ситуацію в США і оптимальні механізми українсько-американського партнерства в контексті виборчого процесу в США розповів доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені І.Мечникова Володимир Дубовик. К.п.н., радник директора НІСД, Надзвичайний і Повноважний Посол Андрій Веселовський окреслив стратегічні аспекти відносин України з Канадою, звернувши особливу увагу на визначну роль української діаспори. Він проаналізував можливості зони вільної торгівлі між Україною і Канадою як унікального інструменту партнерства з Північною Америкою, і визначив ключові механізми подальшого розвитку відносин.

Експертка Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Олександра Ковальова проаналізувала стан відносин України з країнами Латинської Америки. Доцент Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Наталя Весела розповіла про безпекові проблемі Західної півкулі в контексті сучасного бачення доктрини Монро.

Теми доповідей викликали жваве обговорення. Результати роботи круглого столу після опрацювання будуть представлені у консолідованому звіті щодо стратегії зовнішньої політики України, роботу над якою здійснює Центр міжнародних відносин Дипломатичної академії України.