Експерти НІСД взяли участь в організованій Міністерством розвитку громад та територій онлайн-нараді з представниками наукового і громадського середовища щодо підготовки програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР) у 2022 році

Поділитися:

Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка головуватиме у Стратегії ЄС для Дунайського регіону у період з 1 листопада 2021 р. по 31 жовтня 2022 року. Згідно з проектом програми, головуючи у ЄСДР, Україна зосередить свою увагу на темах, де наслідки коронавірусної кризи стали найвідчутнішими, та на тих сферах, де посилення заходів з відновлення, згуртованості та зближення є наразі найвагомішими для сприяння добробуту жителів Дунайського регіону.

Виходячи з цього, центральними пріоритетами головування України в Дунайській стратегії вирішено визначити «Інвестиції в освіту та перепідготовку» та «Сталий розвиток Дунайського регіону: декарбонізація та трансформація економік».

Під час обговорення заступник директора НІСД Ярослав Жаліло наголосив на важливості інтеграції пріоритетів програми головування до регіональних стратегій областей, які входять до Дунайського макрорегіону при доопрацюванні цих стратегій відповідно до положень Державної стратегії регіонального розвитку та Державної програми розвитку транскордонного співробітництва. Пан Жаліло відзначив необхідність методичної підтримки врахування відповідних положень при розробці стратегій розвитку громад цих регіонів.

Заступник директора НІСД також звернув увагу на важливість забезпечення міжвідомчої співпраці для реалізації потенціалу участі України у Дунайській стратегії. Зокрема, в розвитку системи професійної освіти та прогнозуванні змін на ринках праці макрорегіону, що включено до пріоритетів проєкту стратегії головування. А також у впровадженні цифрових технологій, спрямованих на реалізацію цілей Дунайської стратегії – як на місцевих рівнях («смартгромади», так і на макрорегіональному рівні (моніторинг довкілля, прогнозування стихійних лих тощо).

Завідувач сектору досліджень Південного регіону в м.Одесі НІСД Артем Филипенко, звернув увагу на те, що питання сталого розвитку Дунаю визначені в Угоді про Асоціацію України та ЄС. Низку важливих зауважень також зробила керівник Центру регіональних досліджень НІСД Світлана Ковалівська.

За підсумками наради було вирішено доопрацювати проєкт програми з урахуванням зауважень з боку експертів.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД