«Небезпечно змінювати безпекову логіку інтерпретації Мінських домовленостей на хронологічну»: експертка НІСД Олена Снігир прокоментувала підготовку до зустрічі у Нормандському форматі та інші актуальні питання

Поділитися:

Пані Снігир прокоментувала питання передачі РФ Україні раніше захоплених воєнних кораблів, підготовку до зустрічі у Нормандському форматі, вплив на двосторонні українсько-американські відносини запуску процедури імпічменту в США.

«Небезпечно змінювати безпекову логіку інтерпретації Мінських домовленостей на хронологічну. Це суперечить інтересам України»

Експертка наголосила, що правові та політичні умови дозволяють Україні не погоджуватися на умови РФ щодо зобов’язання зберігати кораблі як речовий доказ. В контексті перспектив зустрічі в Нормандському форматі вона зауважила, що саме безпекова логіка інтерпретації Мінських домовленостей відповідає інтересам України, і змінювати її на хронологічну недоцільно.

Під час обговорення українсько-американських відносин на тлі процедури імпічменту президенту США Олена Снігир зазначила, що допомогти дещо подолати «токсичність» України для американської публіки на тлі слухань щодо імпічменту міг би позитивний інформаційний порядок денний (демонстрація реальних кроків щодо реформ у правоохоронній сфері, боротьбі з корупцією) та активна інформаційна політика в США з висвітлення успіхів та позитивних випадків двосторонньої співпраці (наприклад, затримання терориста Ісламської Держави Аль Бара Шишані).

Докладніше: