Професорка центру регіональних досліджень взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Modern science: problems and innovations. Stockholm, Sweden. 2020»

Поділитися:

Головна консультантка сектору регіональних стратегій центру регіональних досліджень НІСД, докторка економічних наук, професорка Алла Двігун взяла участь у Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Modern science: problems and innovations. Abstracts of the 7th International scientific and practical conference. SSPG Publish», що відбулася 20-22 вересні 2020 року, у м. Стокгольм, Швеція. У своєму виступі на тему «Розвиток освіти в Україні: сучасні виклики, стратегічні завдання» експертка зазначила:

«Сьогодні процеси реформування практично на рівні всіх елементів системи освіти, процеси децентралізації та реформування адміністративно-територіального устрою, що відбуваються в Україні, є вирішальними чинниками, що визначають сучасний стан та перспективи розвитку освітньої галузі».

Експерткою у виступі оцінено сучасні досягнення та важливість створення останнім роком багатої кількості нових інституціональних інструментів щодо ефективного розвитку системи освіти України. Разом із тим, формулювання стратегічних завдань розвитку освіти в Україні має враховувати сучасні виклики, що існують в цієї системі.

«Стратегічними завданнями розвитку освітньої галузі України в найближчій перспективі має бути створення механізмів подальшого розвитку дуальної, інклюзивної, громадської освіти, популяризації природничих наук; механізмів оптимізації мережі освітніх закладів та підвищення конкурентоспроможності закладів освіти; цифровізація освіти; інтеграція закладів освіти у світову освітню спільноту; інтеграція науки, освіти та інновацій. Також потрібно вирішити завдання у галузі освіти, пов’язаних з поглибленням процесів децентралізації в Україні. З отриманням бюджетних преференцій та управлінських повноважень громадам необхідно буде взяти на себе відповідальність за створення ефективного управління системою освіти. На цьому етапі дуже важливо узгодити базовий пакет реєстру повноважень (власних, закріплених, переданих) в галузі шкільної, професійної та вищої освіти між різними рівнями органів місцевого самоврядування, а також усунути дублювання норм та прогалин в законодавстві».

З матеріалами конференції можна ознайомитися за посиланням.