Робочий візит заступника директора НІСД на Закарпаття

Поділитися:

Заступник директора НІСД Ярослав Жаліло здійснив візит на Закарпаття під час якого він провів робочу зустріч із першим заступником голови Закарпатської ОДА Олегом Коцюбою та заступницею голови Закарпатської ОДА Ольгою Травіною. Зустріч відбулась за участі радниці при дирекції НІСД Світлани Мітряєвої та завідувача сектору досліджень Західного регіону в м. Ужгород Володимира Химинця:

Йшлося про:

  • Формування сучасних інституційних інструментів регіонального розвитку з урахуванням особливостей Закарпатського регіону. Зокрема, сучасних моделей спеціальних режимів економічної діяльності;

  • Наступні етапи політики децентралізації в умовах співіснування дрібних громад – це можливість виробити нові засади міжмуніципальної співпраці, можливою є нова роль районів як провайдерів інтегруючих ідей;

  • Секторальну децентралізацію для забезпечення співпраці громад з органами виконавчої влади;

  • Розвиток туристичної галузі в регіоні. Поширення кластерної співпраці, залучення інструментів транскордонної взаємодії, закладення сучасних інструментів до нової стратегії розвитку туризму.

  • Можливості участі НІСД в розробці Програми розвитку туристичної галузі до 2027 року, а також питання щодо спільної роботи в рамках досягнення цілей регіонального розвитку – проєкт щодо консервації та реставрації дерев’яних церков Закарпаття та проєкт з розвитку крафтових виробництв сільськогосподарської продукції.

Також Ярослав Жаліло та експерти НІСД провели наукову дискусію з експертами на тему оцінки можливостей та виокремлення інструментів активізації розвитку Закарпаття та зокрема Ужгородського району. Участь у дискусії взяли декан факультету міжнародних відносин УжНУ, доктор політичних наук Миколa Палінчак, голова Ужгородської районної ради Руслан Чорнак, доктор фізико-математичних наук, заслужений винахідник України Василь Химинець. Так зокрема, між учасниками відбулась дискусія навколо питань пов'язaних із створенням спеціальних економічних зон на території прикордонних областей, інституційним забезпеченням місцевого та регіонального розвитку в умовах нової територіальної організації влади, інструментами стратегування соціально-економічного розвитку зокрема ролі районної влади Ужгородщини у даному процесі.