Щодо засідання Комітету НАТО з політики операцій

Поділитися:

25 лютого 2021 р. у Брюсселі відбулося засідання Комітету НАТО з політики операцій (NATO Operations Policy Committee – ОРС), в якому разом із представниками держав-членів НАТО та Партнерів у форматі он-лайн на запрошення організаторів, окрім представників інших державних органів України, взяв участь головний консультант відділу проблем стратегічного планування центру безпекових досліджень НІСД Костянтин Войтовський.

Комітет, у якому представлені всі держави-члени Альянсу, відіграє провідну роль у розробленні і реалізації політики, пов’язаної з операціями НАТО. Основна мета його діяльності полягає у наданні узгоджених і своєчасних рекомендацій Північноатлантичній раді, якій він безпосередньо підзвітний.

На засіданні було представлено і обговорено презентацію директора Європейського центру з протидії гібридним загрозам (European Centre of Excellence for Countering Hybrid Threats) Теї ТІІЛІКАЙНЕН про структуру, завдання, роль та діяльність згаданого центру, зокрема в частині протидії кібератакам, ворожій пропаганді та дезінформації.

Європейський центр з протидії гібридним загрозам розташований у Гельсінкі (Фінляндія). Він є міжнародним незалежним мережевим аналітичним і навчальним центром під егідою ЄС і НАТО з річним бюджетом у 3,3 млн євро. Центр було засновано у 2017 році 9 державами (Великою Британією, Латвією, Литвою, Німеччиною, Польщею, США Фінляндією, Францією і Швецією). На цей час у роботі Центру беруть участь уже 29 держав, які відрядили до нього 35 співробітників (майже половина з яких – громадяни Фінляндії).

Оскільки гібридні загрози стали постійним викликом для європейської безпеки, Центр є місцем активної співпраці між ЄС, НАТО і державами-партнерами.

У Центрі вивчаються характерні риси гібридних загроз, шляхи протидії їм, визначаються уразливості держав НАТО, ЄС та партнерів. Проводяться відповідні дослідження, на основі яких організуються навчання і тренування, готуються доповіді, публікації та рекомендації.

Зокрема під час дискусії окремо відзначалась публікація Центру «Стримування: пропозиції стратегічного підходу до протидії гібридній загрозі» «DETERRENCE: Proposing a more strategic approach to countering hybrid threat».

Костянтин Войтовський поінформував учасників заходу про участь НІСД у науково-методичному забезпеченні процесу розбудови національної системи стійкості України, призначенням якої є забезпечення належної готовності та ефективного реагування на загрози широкого спектру, у т.ч. гібридного характеру.

Фото: freepik.com