Угода про Асоціацію Україна – ЄС : проблеми та перспективи. Відбулось шосте засідання Експертної Ради з питань зовнішньоекономічної політики

Поділитися:

25 лютого відбулося чергове Шосте засідання Експертної Ради з питань зовнішньоекономічної політики, присвячене розгляду проблем та подальшим перспективам імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Експерти обговорили матеріали щодо результатів останнього засідання Ради Асоціації (28 січня 2020), підготовлені Н.Бобицьким (керівник економічного відділу Постійного представництва України при Європейському Союзі, 2015-2019) та виступи д.е.н., проф. О.Шарова (економічний радник Посольства України в Португалії, 2009-2011) та Надзвичайного і Повноважного Посла України А. Веселовського (Постійний представник України в ЄС, 2008-2010).

Підсумки дискусії підвів заступник директора НІСД – керівник центру економічних і соціальних досліджень д.е.н. Я.Жаліло.

Н. Бобицький: «Рада Асоціації продемонструвала, що Європейський Союз дедалі більше переходить у позицію стратегічної оборони і цей тренд загалом-то ускладнюватиме досягнення Києвом поставлених амбіційних завдань»

О.Шаров: «Зробивши вибір на користь Європейського Союзу Україна не просто «перейшла Рубікон», але і «спалила за собою мости».

А. Веселовський: «Уряд ще не зрозумів, що імплементація Угоди про Асоціацію вимагає щоденної роботи усіх і один лише Офіс з євроінтеграції не вирішить цього питання»

П. Шатковський: «Вважаю доцільним використати у відносинах з ЄС досвід інституту національних координаторів (як це зроблено у відносинах з НАТО)»

Т. Соляник: «Слід мати на увазі, що якщо навіть нам вдасться внести зміни до Угоди, то не всі країни (тим більше швидко) їх ратифікують.

А. Максюта: «Країни Східної Європи інтегрували до Європи як її частина, а ми інтегруємо як «додаток».

Я. Жаліло: «Питання збільшення квот та інші проблеми можуть вирішитися пізніше, коли Європейський Союз краще зрозуміє Україну».