Гібридна війна і демократичний мир: що означає нова фаза російського наступу для України і Європи та як з ним упоратися

Редакційною колегією журналу «Стратегічна панорама» рекомендовано до друку спеціальний випуск журналу – «Гібридна війна і демократичний мир: що означає нова фаза російського наступу для України і Європи та як з ним упоратися»[1].

Робота над цим випуском розпочалась наприкінці 2021 року, в умовах тоді ще лише військово-демонстраційної та дипломатичної ескалації з боку РФ. Пропонуючи фахівцям цю тему, ми виходили з того, що загроза широкомасштабного російського вторгнення є викликом не лише для України, а й для європейської безпеки в цілому, а дедалі агресивніша політика Російської Федерації розхитує основи міжнародного порядку і вимагає розробки засобів ефективної їй протидії. Також ми вважали за доцільне розглянути російську агресію в ширшому контексті протистояння між авторитаризмом і демократією, яке посилюється останніми роками у світі.

Події останніх місяців – широкомасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну – стали драматичним підтвердженням актуальності обраної теми.

Автори випуску у своїх статтях розглянули політичні, військово-стратегічні, економічні, правові, філософські аспекти протидії російській агресії.

Пропонуємо до вашої уваги матеріали цього випуску:

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Зображення: НІСД

[1] Спеціальний випуск журналу «Стратегічна панорама» буде видано за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні.