В НІСД відбувся семінар «Розбудова національної стійкості: концептуальні підходи, передові світові практики»

Поділитися:

21 листопада 2019 року в Національному інституті стратегічних досліджень відбувся семінар «Розбудова національної стійкості: концептуальні підходи, передові світові практики», у якому взяли участь представники Урядового офісу з питань координації європейської і євроатлантичної інтеграції, Апарату РНБО, органів сектору безпеки і оборони та інших центральних органів виконавчої влади України.

У вступному слові директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко наголосив на надзвичайній важливості розбудови національної стійкості для України, яка стикається з широким спектром загроз і викликів, багато з них має довгостроковий характер. Зміцнення стійкості суспільства і держави, їхніх інститутів має стати основним напрямом державної політики, зокрема, протидії російській агресивній політиці, що використовує внутрішньоукраїнські слабкості.

Модерував захід Олег Сінайко, заступник директора НІСД, член Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України, утвореної Указом Президента України від 30 жовтня 2019 р. № 784.

Завідувач відділу проблем стратегічного планування НІСД Ольга Резнікова виступила з доповіддю, у якій були розкриті основні поняття, принципи, критерії і механізми забезпечення національної стійкості. Наведені особливості формування моделей забезпечення національної стійкості у різних країнах та окремі приклади функціонування відповідних організаційних і системних механізмів.

Головний науковий співробітник НІСД Юрій Харазішвілі у доповіді представив методологію розроблення стратегічних сценаріїв сталого розвитку з позицій національної безпеки, яка може бути застосована для  різних сфер національної безпеки будь-якої країни, економічного району, регіону або виду діяльності при стратегічному плануванні на середньо- та довгострокову перспективу.

Представниками НІСД було запропоновано проведення низки науково-практичних заходів з окремих питань розбудови національної стійкості для членів цільової міжвідомчої робочої групи, утвореної Урядовим офісом з питань координації європейської і євроатлантичної інтеграції, та інших зацікавлених осіб з урахуванням пропозицій щодо тематики наступних заходів.