Зустріч із представництвом Світового конгресу українців в Україні

Поділитися:

30 липня відбулась зустріч т.в.о. директора Національного інституту стратегічних досліджень Василя Яблонського із директором Представництва Світового конгресу українців (Ukrainian World Congress) в Україні о. Сергієм Касянчуком.

Пан Касянчук розповів про понад 75-річну історію об’єднання українських закордонних громадських організацій у структуру, що отримала свою назву Конгрес українців Канади, та понад 50-річну історію діяльності Світового конгресу українців, яка творилася з метою відстоювання інтересів закордонних українців у світі.

Під час зустрічі були обговорені головні завдання серед яких пріоритетними є оборонна і безпекова місії СКУ, фінансова допомога українським ініціативам та підтримка економічних зв’язків, а також інформаційна підтримка з метою донесення правдивих меседжів до міжнародної спільноти про ситуацію в Україні.

Також відзначалося особливе місце України в медіюванні міграційних питань та творення нового виміру розуміння потреб та формування політик міграції в європейському та трансатлантичному контексті.

Було обговорено місце і роль Національного інституту стратегічних досліджень, важливість збереження професійного експертного середовища в Україні особливо в ситуації демократичної зміни влади. Окрему увагу було приділено питанням етнополітики та дотримання прав національних меншин в Україні.

Під час розмови також обговорювалися перспективи співпраці НІСД та СКУ із залученням спроможностей структур, у т. ч. щодо формування плану дій заходів з реалізації Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 р.

За результатами зустрічі було вирішено підготувати меморандум про співпрацю.