«Завданням найближчих років є розширення економічної присутності України на ринках країн Близького Сходу та Північної Африки»: експерт НІСД Іван Ус розповів про інтереси України у регіоні БСПА

Поділитися:

Головний консультант відділу нових викликів центру зовнішньополітичних досліджень Іван Ус розповів у програмі «Ціна питання» Радіо Голос Донбасу про інтереси України в країнах Близького Сходу та Північної Африки.

Він зазначив, що значну увагу в роботі НІСД присвячено цьому питанню, зокрема 28 листопада 2019 р. було проведено засідання круглого столу на тему «Ситуаційний аналіз: Близький Схід та Україна – стратегії розвитку економічної взаємодії», а 2 липня 2020 р. відбулася онлайн-презентація аналітичної доповіді «Близький Схід і Північна Африка як сфера інтересів України», яка була підготовлена фахівцями інституту у співавторстві з Інститутом сходознавства імені Агатангела Кримського НАН України.

Говорячи про торговельну складову відносин з країнами цього регіону, експерт звернув увагу слухачів, що на відміну від країн ЄС, СНД та Китаю, у торгівлі товарами з якими у України традиційним є негативне сальдо, показник сальдо у торгівлі з країнами Близького Сходу і Північної Африки є позитивним: «Якщо загальне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за підсумками 2019 р. у України було негативним (-10 млрд дол. США), то сальдо у торгівлі з країнами Близького Сходу та Північної Африки було позитивним і склало 7 млрд дол. США».

Також пан Ус зазначив, що Україна вже є помітним гравцем на ринках окремих кран цього регіону. Зокрема, частка України в імпорті Єгиптом зернових у 2019 р. становила 27 %, що було другим показником після Росії, частка якої становила 27,6 %. 

«Завданням найближчих років є розширення економічної присутності України на ринках країн Близького Сходу та Північної Африки та конвертування економічних здобутків у політичні дивіденди», – прокоментував експерт. 

 Фото: gtreview.com